2025. június 14., szombat - Vazul

Archívum

Idén is elmarad a lipcsei könyvvásár

770

Idén is elmarad a Lipcsei Könyvvásár a járványhelyzet miatt – erősítették meg a szervezők a dpa hírügynökségnek az erről szóló médiaértesülést.

A lipcsei könyvvásárt tavaly sem tudták megtartani a koronavírus-járvány miatt, és az idei rendezvényt is le kellett mondania a szervezőknek. Tavaly novemberben jelentették be, hogy idén március helyett május végére teszik az idei vásár időpontját abban a reményben, hogy megmenthetik a rendezvényt. Úgy kalkuláltak, hogy a melegebb május végi napokban a szabadtéri helyszínek nagyobb bevonásával megrendezhető lesz a vásár, de most úgy látják, hogy a járványhelyzet idén sem engedi megtartani egy ilyen, nagy közönséget vonzó rendezvényt.

Tavaly a lipcsei volt Németországban az egyik első nagy vásár, amelyet le kellett fújni a koronavírus-járvány miatt. Az idei rendezvény díszvendége Portugália és a portugál ajkú országok lettek volna. A szervezők idén csak a vásárt kísérő hagyományos olvasóünnepet (Lesefest) akarják megtartani, azt is online formában.

A legutóbbi, 2019-es lipcsei könyvvásár a hozzá tartozó olvasófesztivállal 286 ezer látogatót vonzott.

Németország legjelentősebb könyvvásárát, a frankfurtit is csak online formában tartották meg tavaly ősszel a koronavírus-járvány miatt.

(Forrás: www.origo.hu)

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Lotus Retro Veteránautó Szépségverseny és Luxusautó Kiállítás, 2025.  június 15.

Lotus Retro Veteránautó Szépségverseny és Luxusautó Kiállítás, 2025. június 15.

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Múzeumok Éjszakája az Aeroparkban, 2025. június 21.

Múzeumok Éjszakája az Aeroparkban, 2025. június 21.

More details
Múzeumok Éjszakája, 2025.  június 21.

Múzeumok Éjszakája, 2025. június 21.

More details
Allianz Öböl-átúszás és SUP-kihívás, 2025. június 14.

Allianz Öböl-átúszás és SUP-kihívás, 2025. június 14.

More details
Lóerők éjszakája, 2025. június 14.

Lóerők éjszakája, 2025. június 14.

More details
MICE Business Day, 2025. október 22.

MICE Business Day, 2025. október 22.

More details
KUTATÁS: Tudás, tisztelet, csapatmunka – így épül a jövő munkahelye

KUTATÁS: Tudás, tisztelet, csapatmunka – így épül a jövő munkahelye

More details
Új TRIBE hotel nyílt a budapesti repülőtéren

Új TRIBE hotel nyílt a budapesti repülőtéren

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője