2026. július 2., csütörtök - Ottó

Archívum

Május 22-én „fizikálisan” is elkezdődik a Velencei Építészeti Biennálé

906

Kissé talán optimista hozzáállásnak tűnhet a jelenlegi helyzetben, ám az aktuális tervek szerint 2021. május 22-én ténylegesen, elszakadva az online világtól, fizikális valójában nyitja meg kapuit a Velencei Építészeti Biennálé. A kiállítás a tervezett nyitás után egészen november 21-ig látogatható lesz.

Az esemény eredetileg 2020 májusában indult volna, ám két alkalommal is lemondták, miután a koronavírus rohamosan terjedt Olaszországban és a világ többi részén is. Az Építészeti Biennálé így végül 2021-ben, a Művészeti Biennálé évében valósulhat meg, amelyet 2022. áprilisára halasztottak a szervezők.

Hashim Sarkis építész, kurátor a The Architect´s Newspapernek adott interjújában elmondta, hogy a “Hogyan fogunk ma élni?“  című kiállítás tartalma nem változik jelentős mértékben. Úgy fogalmazott, hogy a Biennálé eredeti témája és címe a “Hogyan fogunk együtt élni?" most még relevánsabb és egyben ironikus is az utóbbi időszakot meghatározó elszigeteltséget tekintve. Hangsúlyozta, hogy talán csak puszta véletlen, hogy annak idején a járvány megjelenése előtt néhány hónappal tették fel ezt a kérdést, amely ugyan más szemszögből, de akkor is aktuálisnak és kiemelt fontosságúnak bizonyult. Az éghajlatváltozás, a tömeges vándorlás, lakóhely változás, a politikai polarizáció, a növekvő faji, társadalmi és gazdasági egyenlőtlenségek globálisan is jelentős problémák, amik a pandémián túlmutatva is időszerűvé tették a kérdés megfogalmazását.

Még novemberben az érdeklődők virtuális formában bepillanthattak a kiállítás tartalmába. A projektek nagy része kapcsolódik a tárlat központi kérdéséhez és reagál az éghajlati és geopolitikai válságok problémakörére. Például az olasz pavilon az éghajlatváltozás háttérzajában egy új építészeti rendszer keresésére törekszik, míg az amerikai pavilon azt ígéri, hogy kiemeli a favázas szerkezetekben rejlő történelmi értékeket. Vannak olyan projektek is, amelyek egyfajta elterelést kínálnak a világjárvány kérdéskörétől. Többek között a kanadai pavilon, mely az úgynevezett „impozáns városok" témáját vizsgálja, mint Toronto és Vancouver, amik „hollywoodi párosként" szolgálnak New Yorknak és Los Angelesnek.

Az, hogy ténylegesen milyen lesz a májusi esemény programja, hasonló lesz-e a korábbi évekéhez még nem lehet pontosan megmondani. Illetve azt sem lehet megjósolni, hogy a jelenlegi és a jövőbeni nemzetközi utazási korlátozások megakadályozzák-e a látogatásokat. A The Architect´s Newspaper szerint viszont a COVID-19 vakcinák terjesztése az aktuális káosz ellenére, bizakodásra adhat okot a fizikai, nyilvános események bizonyos szintű folytatásához.

(Forrás: www.epiteszforum.hu)

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tipp

Olvasta?

Időrendben

« Július 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tartalom galéria

Itt a nyári szünet: Dinnyésen várak, kisvasút köti le a gyerekeket

Itt a nyári szünet: Dinnyésen várak, kisvasút köti le a gyerekeket

More details
8 vízitúra Magyarországon, amelyet kezdők is bátran kipróbálhatnak

8 vízitúra Magyarországon, amelyet kezdők is bátran kipróbálhatnak

More details
A színfalak mögött már a túlélésért harcolnak a fesztiválok?

A színfalak mögött már a túlélésért harcolnak a fesztiválok?

More details
Fesztiválbolt és élményközpont: újabb három éven át Auchan lesz az EFOTT-on

Fesztiválbolt és élményközpont: újabb három éven át Auchan lesz az EFOTT-on

More details
Budapest SUP Fesztivál 2026 – Evezz végig a Dunán Budapest legszebb panorámája mellett

Budapest SUP Fesztivál 2026 – Evezz végig a Dunán Budapest legszebb panorámája mellett

More details
Magyarország legjobb aquaparkjai és élményfürdői – 15 hűsítő úti cél a nyárra

Magyarország legjobb aquaparkjai és élményfürdői – 15 hűsítő úti cél a nyárra

More details
Négy tonna üveggel készült el Budapest új panorámahajója

Négy tonna üveggel készült el Budapest új panorámahajója

More details
Private Health Forum, 2026. szeptember 10.

Private Health Forum, 2026. szeptember 10.

More details
Követeléskezelési trendek, 2026. szeptember 15.

Követeléskezelési trendek, 2026. szeptember 15.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője