2026. március 19., csütörtök - József

Szabadidő, életmód

Modern gyárak éjszakája, 2024. november 8.

812

Szükség van egy olyan általános tudásátadást és ismeretszerzést támogató programra, amelynek keretében gyárak nyitják meg kapuikat az érdeklődők előtt.  A Modern gyárak éjszakája országos online és élő rendezvénysorozat egyre sikeresebb, az idén az ország különböző régióiból már 98 vállalkozás csatlakozott hozzá - mondta Hunyadi László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások (kkv-k) fejlesztéséért felelős helyettes államtitkára.

A kkv-k adják Magyarországon a gazdaság gerincét, a cégek 99 százaléka tartozik a mikro-, kis-, és közepes vállalkozások közé, ezért fejlesztésük és versenyképességük kiemelt fontosságú a kormányzat számára - hangsúlyozta Hunyadi László a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség november 8-án nyolcadik alkalommal megrendezett országos eseményt ismertető sajtótájékoztatón.

A Modern gyárak éjszakája fontos szerepet tölt be a gazdaság- és vállalkozásfejlesztés, valamint az iparpolitika területén, hiszen bemutatja a magyarországi jó gyakorlatokat, inspirálva ezzel a vállalkozásokat a fejlődésre, megújulásra és innovációra - tette hozzá.

Fehérváry Tamás, a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a 2017-ben útjára indult programsorozat növekvő látogatottsága mellett a résztvevő gyárak listája is egyre bővül: az indulás évében 10 megyéből 24, míg tavaly 17 megyéből 92 gyár csatlakozott hozzá.

Az ügynökség összegzése szerint a Nemzetgazdasági Minisztérium megbízásából megrendezett eseményen a szerszámgyártáson át az építőiparig a lakosság által jól ismert élelmiszeripari cégek mutatkoznak be, mint a Márka Üdítőgyártó Kft., a Coca-Cola HBC Magyarország Kft. vagy az Intersnack Magyarország Kft.

A programon gyógyszeripari cégek is részt vesznek, egyebek között a Richter Gedeon Nyrt., az Egis Gyógyszergyár Zrt. és a CF Pharma Kft.

Idén először mutatkozik be a Minerva Team Kft., amely minősített védőruházati termékeket gyárt, és Magyarországon elsőként kapta meg a karbonsemleges működés minősítését a textilipar területén, valamint az újszentiváni Faktum Bútor Kft., amely magyar családi vállalkozásból nőtte ki magát, 30 éve működik és ma már 18 országba szállít babaágyakat.

Több magyar tulajdonú vállalkozás is bemutatkozik a rendezvényen, mint például az egri Sanatmetal Kft., amely traumatológiai, ortopédiai, gerincsebészeti, fogászati implantátumokat, nagyízületi protéziseket gyárt és forgalmaz, vagy a szegedi Florin Zrt., amely kozmetikai termékeket és háztartási tisztítószereket gyárt immár 65 éve.

Idén először csatlakozik a rendezvényhez a Magyar Suzuki Zrt., amely Esztergomban fogadja a látogatókat.

Az eseményen részt vevő gyárak és üzemek listája az alábbi linken érhető el, és 2024. november 8-án kerül megrendezésre.

www.moderngyarakejszakaja.hu

| Forrás: computertrends.hu + moderngyarakejszakaja.hu

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tartalom galéria

Budapesti szín

Budapesti szín

More details
Made in Debrecen Fesztivál, 2026 március 21.

Made in Debrecen Fesztivál, 2026 március 21.

More details
Légtorna Fesztivál, 2026. március 20–22.

Légtorna Fesztivál, 2026. március 20–22.

More details
3. Budapest SmartFest Nemzetközi AI Filmfesztivál, 2026. március 26-27.

3. Budapest SmartFest Nemzetközi AI Filmfesztivál, 2026. március 26-27.

More details
Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

More details
GardenExpo, 2026. március 20-22.

GardenExpo, 2026. március 20-22.

More details
Esküvő Kiállítás Kecskeméten, 2026. március 22.

Esküvő Kiállítás Kecskeméten, 2026. március 22.

More details
Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

More details
AI in Business konferencia, 2026. március 18.

AI in Business konferencia, 2026. március 18.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője