2026. április 22., szerda - Csilla

Hírek

Indul a Dürer Park projekt Zugló szívében

1628

Új generációs épületegyüttes, zöld környezetben: a Dürer Park projekt keretében teljesen megújul az Ajtósi Dürer sor mögötti 3,7 hektáros terület, ahol hosszú évek óta rendkívül leromlott állapotú épületek állnak.

A beépítési koncepció elkészítésébe a kortárs design egyik legnagyobb alakjának építész irodáját, a neves Lissoni Casal Ribeirót is bevonták. Míg az egyes projektelemeket hazai stúdiók tervezik, a projekt fejlesztője a Property Market – számol be róla az Octogon.hu építészeti portál hírlevele.

Mint írják, a bontás már elkezdődött az Ajtósi Dürer sor–Zichy Géza utca–Abonyi utca–Szt. István Gimnázium által határolt területen, ahol számos erősen leromlott állapotú épület állt. A beruházás első munkafázisában bontják az egykori uszodát, a régi könyvtárat, a rendezvényterem- és a konyha épületét, valamint a Professzorok házát.

Zugló szívében tehát nemcsak egy ingatlanfejlesztés valósul meg, de új érték jön létre, zöld környezetbe illeszkedő új generációs lakó- és irodaépületekkel, emellett megújul a belső park is.

A terület tulajdonosa, a Dürer Befektetési Kft. egy igazi európai, városi park menti hangulatot kíván teremteni a XIV. kerületben, melynek fejlesztéséhez a legjobb szakmai csapatot és szakértőket vonták be.

A projektben részt vevők elkötelezettek a kialakult zöldterület megóvásában, megújításában, már a kezdeti fázistól a legmodernebb fenntarthatósági szempontokkal számoltak.

A fejlesztés során az eredeti építészeti értékek megőrzése mellett újítják fel a védett, az egykori Szent Szív zárdaépületet, amely az elmúlt évtizedekben jelentős állagromláson, és az épület értékeihez méltatlan átépítésen ment keresztül.

A tervek szerint a teljes projekt 2024-re készülhet el, melynek eredményeként összesen két iroda- és három lakóépület jöhet létre, kereskedelmi funkciókkal kiegészítve.

A beruházók folyamatosan egyeztetnek a zárdaépületben jelenleg még üzemelő népszerű szórakozóhely, a Dürer Kert vezetőivel is, hogy a fővárosban kiemelkedő kulturális és művészeti értéket képviselő intézmény új otthonra találjon – írja az Octogon.hu.

 

(Forrás: www.turizmus.com)

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tartalom galéria

ESG Summit, 2026. május 20.

ESG Summit, 2026. május 20.

More details
Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

More details
Valkusz Milánnal és CHRSTPHR-rel startolt el Spaceship

Valkusz Milánnal és CHRSTPHR-rel startolt el Spaceship

More details
Noble Spirits Festival, 2026. május 9.

Noble Spirits Festival, 2026. május 9.

More details
Óbudai Tavaszi Piknik, 2026. április 25.

Óbudai Tavaszi Piknik, 2026. április 25.

More details
Automotive Summit, 2025. május 20.

Automotive Summit, 2025. május 20.

More details
Financial IT, 2026. május 28.

Financial IT, 2026. május 28.

More details
Az Automotive Hungary  újra összehozza az ipar és járműipar szereplőit

Az Automotive Hungary újra összehozza az ipar és járműipar szereplőit

More details
AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője