2025. november 18., kedd - Jenő

Archívum

Járvány ide vagy oda, a farsangról nem mondanak le

656

Idén igazi farsangi mulatságot nem lehet tartani, azonban sok iskolában osztályszinten rendezik meg a mulatságot. A járványügyi előírások miatt idén nem a megszokott formában zajlanak le a farsangi mulatságok. Hagyományos, nagy létszámú iskolai rendezvényt tilos szervezni, de az iskolák osztályszintű farsangi bulikat engedélyezhetnek, ahol csak azok a gyerekek vannak jelen, akik egyébként is egy légtérben tanulnak – írja a Baon.hu.

Így például Ballószögön, a Kossuth Lajos Általános Iskolában pénteken tartották meg a farsangi mulatságot. „Az alsósok délelőtt, a felsősök délután farsangoltak, mindenhol osztályszinten” – mondta el a megyei hírportálnak Nyirádi Krisztina intézményvezető-helyettes, aki szerint a gyerekek alig várták, hogy egy kis vidámságban legyen részük. Bár nem volt kötelező, a legtöbben beöltöztek, néhány közösség pedig kisebb produkciókkal színesítette a mulatságot.

Helvécián, a Wéber Ede Általános Iskolában, ahol nagy hagyománya van a farsangnak, februárban tartják meg az eseményt. Béresné Szabó Ildikó tagintézmény-vezető szintén arról számolt be, hogy

a gyerekek felpezsdültek a lehetőségtől, hogy egy kicsit ünnepelhetnek, kiléphetnek a hétköznapokból.

Kecskeméten a Szent Imre Katolikus Általános Iskola is a farsang megtartása mellett döntött. Az egész napos mulatságra február 12-én kerül sor. Papp Zsolt igazgató kiemelte: „Az elmúlt egy évben nagyon megváltozott minden. A gyerekek elszigetelődtek, a társas kommunikáció lecsökkent. Meg kell akadályoznunk, hogy mindez teljesen úrrá legyen rajtuk.”

De a kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskolában is várják már a gyerekek a farsangot. A legtöbb osztály ugyanis élt a lehetősséggel és februárban szintén farasngolnak majd. Az igazgató reményét fejezte ki, hogy egy kis vidámságal töltik meg a gyerekek szürke és sokszor nehéz hétköznapjait.

A farsangi időszak minden évben vízkeresztkor, azaz január 6-án kezdődik, és a húsvéti ünnepkör hamvazószerdájáig tart, ami idén február 17-ére esik.

(Forrás: www.infostart.hu)

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tartalom galéria

Green Connect Konferencia, 2025. november 29.

Green Connect Konferencia, 2025. november 29.

More details
B2W Fesztivál,  2025. november 19.

B2W Fesztivál, 2025. november 19.

More details
Európa legnagyobb vegán rendezvénye érkezik Budapestre 2025. november 22-én

Európa legnagyobb vegán rendezvénye érkezik Budapestre 2025. november 22-én

More details
20. CSR Hungary Summit, 2025. november 21.

20. CSR Hungary Summit, 2025. november 21.

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Vörösmarty Classic Xmas 2025

Vörösmarty Classic Xmas 2025

More details
15. Advent Bazilika – a fények és a meghittség ünnepe

15. Advent Bazilika – a fények és a meghittség ünnepe

More details
TECHXPO, 2025. november 13-16.

TECHXPO, 2025. november 13-16.

More details
Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője