2024. június 17., hétfő - Laura

Szabadidő, életmód

Bárka fesztivál a Feneketlen-tónál, 2024. június 2.

241

2024. június 2-án egész napos ingyenes programokkal, 13 nemzetiség kultúrájával, zenéjével, ízeivel és a Parno Graszt koncertjével várja az érdeklődőket a Bárka fesztivál a Feneketlen-tónál.

A nemzetiségek ünnepének nagy hagyománya van a XI. kerületben, Újbudán, ahol 13 nemzetiség él, köztük bolgárok, cigányok, görögök, horvátok, örmények, lengyelek, németek, románok, ruszinok, szerbek, szlovákok, szlovének és ukránok. Belőlük inspirálódva született meg a fesztivál neve, a Bárka, amellyel átmenthető az, ami igazán fontos

A fesztiválon hallható lesz David Yengibarian örmény zenész, zeneszerző harmonikás koncertje. A művész népzenei ihletésű egyedi zenei világának fő inspirációs forrása az örmény zenei hagyomány, az európai és amerikai dzsessz és improvizatív zene, az argentin tangó, valamint az azt megújító Astor Piazzolla zenéje.

A kisebbségi lét, a kultúrák keveredésének, egymás mellett élésének kérdéseiről rendeznek beszélgetést. Az eseményen részt vesz a tótkomlósi szlovák kisebbségi közegből származó Závada Pál író és Újbuda szlovák önkormányzatának képviselője, Galda Levente.

A fesztiválon fellép a Zornica (Esthajnalcsillag) Bolgár Hagyományőrző Együttes, amely 2000 tavaszán alakult Magyarországon házasodott bolgár asszonyok kezdeményezésére azzal a céllal, hogy a bolgár népi táncokat, dalokat, néphagyományokat és népszokásokat életben tartsa, tovább örökítse, terjessze a Magyarországon élő bolgár nemzetiség körében.

Este hallható lesz a Rézeleje Fanfárosok koncertje is. A zenekar tagjai Rézeleje Fanfárosokként 2020 óta játszanak együtt, elsősorban moldvai és balkáni tánczenét, a népi dallamokat modern hangszereken megszólaltatva, egy rezesbanda ropogós hangzásával.

A programok sorát 20 órakor a Parno Graszt koncertje zárja. Az autentikus cigányzenét játszó, több mint 30 éve működő zenekar, amely szinte az egész világot bejárta koncertjeivel, hagyományos hangszerekkel, egyedi színpadi megjelenéssel és táncos előadásmóddal várja a közönséget.

Zene, tánc, irodalom

10:15–10:30 Néptáncbemutató a Törökugrató Iskola diákjaival (német)
Feneketlen színpad
10:35–10:50 Táncelőadás és tanítás az L.A. Dance School újbudai tánccsoporttal (ruszin)
Feneketlen színpad
11:15–11:45 Mese a csodálatos kertről – bábszínház-előadás Artashat Örmény Nemzetiségi Színház (örmény)
Feneketlen színpad
12:00–12:30 A Koprive tamburazenekar és Gyurity István koncertje (horvát)
Feneketlen színpad
12:40–13:00 Felsőszölnöki Néptáncegyüttes (szlovén)
Feneketlen színpad
12:00–17:00 Zenei felvonulás az Ágoston Béla zenekarral (össznemzetiségi)
Bartók-negyed
13:00–13:15 Csáki Tibor román–székely folklór + harmonika (román)
Feneketlen színpad előtt
13:15–13:45 Martenica táncegyüttes (bolgár)
Feneketlen színpad
14:00–14:20 A Porabski Trió koncertje (A Magyarországi Szlovének Szövetsége Rába-vidéki Triója) (szlovén)
Kornél kávézó
14:15–14:45 A Lohr Kapelle koncertje (német)
Feneketlen színpad
15:00–15:20 Ruszinok folklóregyüttes (ruszin)
Feneketlen színpad
15:00–15:10 A Folk Duo Plus minikoncertje (szlovák)
Gesztenyefa
15:00–15:45 Rendeltetések és választások – a nemzetiségi lét és a kultúra összefüggéseiről beszélget: Závada Pál, Garajszki Margit és Galda Levente (szlovák)
Gesztenyefa
15:30–16:10 David Yengibarian koncertje (örmény)
Feneketlen színpad
16:00–16:15 Fuvolás és xilofonos előadás zongorakísérettel (Likovics Vivien fuvola, Donecz István xilofon, Bacsi János zongora) (ruszin)
Kornél kávézó
16:15–16:35 Szlovák táncház (tirpák táncok) és néptáncbemutató (Szilágyi Kata, Szilágyi Zsolt) (szlovák)
Feneketlen színpad előtt
16:45–17:15 Rostás Mónika és zenekara (cigány)
Feneketlen színpad
17:30–18:15 A Selo Orkestar koncertje (szerb)
Feneketlen színpad
18:15–19:00 Stefanidu Janula és az Akropolis Kompania táncház
Helidonaki Görög Hagyományőrző Gyermek- és Ifjúsági Táncegyüttes
Kariatidák női énekkar (görög)
Parkszínpad
19:00–19:15 Zornica táncegyüttes (bolgár)
Feneketlen színpad előtt
19:15–20:00 A Rézeleje Fanfárosok koncertje (csángó–magyar és román)
Feneketlen színpad
20:00–21:30 A Parno Graszt koncertje (cigány)

Kézműves, családi

10:00–19:00 Görög jelmezek próbája, festés, homokszórás, ékszerkészítés (görög)
Görög sátor
10:00–13:30 Ötvös-, domborító-,  cizellőrműhely (örmény)
Örmény sátor
10:00–11:00 Hattyúles a Balatonon – interaktív mesés foglalkozás gyerekeknek (lengyel)
Lengyel sátor
10:00–12:00 Bolgár rózsa készítése papírból (bolgár)
Workshopsátor
10:00–16:00 Szlovák kézműveskuckó és játékos nyelvtanulás (szlovák)
Workshopsátor
10:00–18:00 Festő-, zöldség-gyümölcs faragó workshop (szlovák)
Szlovák sátor
10:00–19:00 Craftwood lengyel iparművészeti vásár (lengyel)
Lengyel sátor
11:30–12:30 A páfrányok élete – interaktív mesés foglalkozás gyerekeknek (lengyel)
Lengyel sátor
12:00–15:00 Ukrán kézműves üvegdíszítés (ukrán)
Workshopsátor
12:00–16:00 Szerb karkötő és kulcstartó készítése (szerb)
Workshopsátor
14:30–18:00 Selyemfestő műhely (örmény)
Örmény sátor
15:00–16:00 Irodalmi-kézműves foglalkozás királylányoknak és kis lovagoknak a Királylány című könyvvel (lengyel)
Lengyel sátor
16:00–18:00 Bolgár népművészeti hímzésminta színezése és elkészítése (bolgár)
Workshopsátor
17:00-17:30 Fujara népihangszer-bemutató Szlovákiából (szlovák)
Szlovák sátor
17:30-18:30 Szlovák népviselet-bemutató (Rákoskeresztúri és cinkotai népviseletek) (szlovák)
Szlovák sátor

Gasztronómia

10:00–20:00 Vendéglátás: szerb streetfood a Balkán Grill helyszínén
Szerb sátor
10:00–22:00 Vendéglátás: bajor sörök és üdítők az Új Budai Parkszínpad helyszínén
Parkszínpad
10:00-12:00 Közösségi főzés és kóstoló: töltöttkáposzta-főzés és cigány bodag készítése
Gasztrosátor
11:00 Kóstoló: német strudel
Gasztrosátor
13:30 Kóstoló: bolgár sopszka saláta, padlizsánkrém és ljutenca-falatok, valamint banica
Gasztrosátor
14:30 Kóstoló: ruszin barackos gőzgombóc túróval
Gasztrosátor
14:30 Kóstoló: Rába-vidéki szlovén ízek: perec, gibanica (flódniszerű sütemény), sajtok, tökmagolaj, bioalmalé
Gasztrosátor
14:30 Kóstoló: görög souvlaki, tzatziki és hegyi tea
Gasztrosátor
16:00 – 18:00 Közösségi főzés és kóstoló: lengyel zurek leves
Lengyel sátor
17:00 Kóstoló: örmény desszertek
Gasztrosátor
18:00 Kóstoló: szlovák sztrapacska
Szlovák sátor

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Tipp

Olvasta?

Időrendben

« Június 2024 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

Gasztro Grillfesztivál és Vásár, 2024. június 22.

Gasztro Grillfesztivál és Vásár, 2024. június 22.

More details
Meghirdették a 24. ARC közérzeti pályázatot

Meghirdették a 24. ARC közérzeti pályázatot

More details
Budaörsi Airshow, 2024. június 22.

Budaörsi Airshow, 2024. június 22.

More details
Lipcsébe csábít a nemzetközi modellező, hobby és játék szakkiállítás – 2024. szeptember 20-22.

Lipcsébe csábít a nemzetközi modellező, hobby és játék szakkiállítás – 2024. szeptember 20-22.

More details
Donald Trump Jr. telt ház előtt tartott nagysikerű előadást a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) gazdasági konferenciáján

Donald Trump Jr. telt ház előtt tartott nagysikerű előadást a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) gazdasági konferenciáján

More details
95. Ünnepi Könyvhét, 2024. június 13-16.

95. Ünnepi Könyvhét, 2024. június 13-16.

More details
Amerikai Autós Találkozó, 2024. június 14-16.

Amerikai Autós Találkozó, 2024. június 14-16.

More details
Könyv-Bor-Jazz Fesztivál Balatonfüreden, 2024. június 12-16.

Könyv-Bor-Jazz Fesztivál Balatonfüreden, 2024. június 12-16.

More details
Magyar Mozgókép fesztivál, 2024. június 12-15.

Magyar Mozgókép fesztivál, 2024. június 12-15.

More details