2026. június 30., kedd - Pál

Szabadidő, életmód

Design és művészet találkozásáról szervez közös rendezvényt az MMDÜ és az Art Market

1312

Október eleje ismét a desing és a kortárs művészet ünnepe lesz a Bálnában. Október elején a kortárs művészet és desing iránt érdeklődők egyaránt képet kaphatnak a két terület újdonságairól, mivel két nemzetközileg elismert rendezvényt is szentelnek e témáknak Budapesten.

Az Art Market Budapest október 6. és 9. között 12. alkalommal látja vendégül Budapesten a kortárs művészet iránt érdeklődő hazai és nemzetközi közönséget. Közép- és Kelet-Európa legjelentősebb nemzetközi kortárs képzőművészeti vására az eddigi jelentkezések alapján közel 30 országból mintegy 120 kiállító választékát mutatja be a Bálna Budapest épületében, a művészeti seregszemle ezúttal is számos tematikus kísérőeseménnyel egészül majd ki. Ezek közé tartozik a Bálna épületébe szervezett Art Photo Budapest, Közép- és Kelet-Európa egyetlen nemzetközi fotóművészeti vására, valamint az Inside Art elnevezésű nemzetközi művészeti konferencia is.

A Magyar Divat & Design Ügynökség a 360 Design Budapest eseménysorozatot immár harmadik alkalommal rendezi meg október 3. és 9. között a Bálna Budapestben. A hazai és regionális designszcéna szereplőit felsorakoztató válogatás a tárgyakat kreatív, innovatív módon mutatja be a közönségnek. Az esemény célja a magyar és regionális tervezők ismertségének széleskörű növelése és a hazai designmárkák nemzetközi piacra lépésének segítése.

A kiállításhoz gazdag eseménysorozat kapcsolódik, a partnerek többek között előadások, kerekasztal-beszélgetések, exkluzív tárlatvezetések szervezésében, a kommunikációs tevékenységek összekapcsolásában, a hazai és nemzetközi szakmai véleményvezérek megszólításában is együttműködnek. A partnerség egyik leghangsúlyosabb eleme az a szakmai találkozó, amely Inside Art & Design néven kifejezetten a művészet és a design tárgyak világának összefüggéseit járja körül neves nemzetközi előadók közreműködésével, világhírű szaktekintélyek előadásaival, kerekasztal-beszélgetésekkel és tárlatvezetésekkel - adta hírül közleményében a Magyar Divat és Desing Ügynökség. 

„A tavalyi sikeres együttműködést követően, idén szeretnénk szorosabbra fűzni szakmai kapcsolatunkat az Art Markettel, így közösen megálmodtuk az Inside Art & Design eseményt, amely egy dedikált nap a művészet és design területének összekapcsolódására. Kiemelten fontos számunkra, hogy közös eseményünkön keresztül bemutassuk és megismertessük a hazai és nemzetközi közönséggel a design és képzőművészet összefonódásának lehetőségeit” – emelte ki Forintos-Szűcs Anita, a Magyar Divat & Design Ügynökség vezérigazgató-helyettese.

I Forrás: turizmusonline.hu

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tartalom galéria

A színfalak mögött már a túlélésért harcolnak a fesztiválok?

A színfalak mögött már a túlélésért harcolnak a fesztiválok?

More details
Fesztiválbolt és élményközpont: újabb három éven át Auchan lesz az EFOTT-on

Fesztiválbolt és élményközpont: újabb három éven át Auchan lesz az EFOTT-on

More details
Magyarország legjobb aquaparkjai és élményfürdői – 15 hűsítő úti cél a nyárra

Magyarország legjobb aquaparkjai és élményfürdői – 15 hűsítő úti cél a nyárra

More details
Négy tonna üveggel készült el Budapest új panorámahajója

Négy tonna üveggel készült el Budapest új panorámahajója

More details
Private Health Forum, 2026. szeptember 10.

Private Health Forum, 2026. szeptember 10.

More details
Követeléskezelési trendek, 2026. szeptember 15.

Követeléskezelési trendek, 2026. szeptember 15.

More details
Property Investment Forum, 2026. szeptember 22.

Property Investment Forum, 2026. szeptember 22.

More details
Future of Finance, 2026. szeptember 23.

Future of Finance, 2026. szeptember 23.

More details
Back to Europe, 2026. október 6.

Back to Europe, 2026. október 6.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője