2026. május 6., szerda - Ivett

Szabadidő, életmód

Debreceni Virágkarnevál - 2022. augusztus 15- 21.

3117

Ezen a nyáron újra megrendezik a Debreceni Virágkarnevált, amely idén több szempontból is újdonságokat tartogat, még zöldebbnek és virágosabbnak ígérkezik, mint valaha.

A Debreceni Virágkarnevál napjainkban lényegesen több, mint látványos virágkompozíciók és nemzetközi művészeti együttesek felvonulása: egy héten át tartó színes programkavalkád, melyen számtalan látogató megtalálhatja a számára leginkább vonzó szórakozási lehetőséget. A karnevál ebben az évben augusztus 15. és 21. között kerül megrendezésre.

„Az augusztus 20-ai karneváli felvonulás idén 9:00 órakor kezdődik, amikor is a lélegzetelállító virágkocsikat a világ minden tájáról érkezett, pazar ruhákban tündöklő táncosok és hazai mazsorettcsoportok kísérik majd útjukon, egészen a Nagyerdei körútig.

Varázslatos érzés egy több mint 50 éves tradícióban osztozni, és a karneválhéten együtt megélni a fesztiváli forgataggal. Idén még nagyobb országos érdeklődésre számítunk, hiszen a fesztivál egyhetes programjai izgalmas, látványos és szórakoztató attrakciói, koncertjei hozzájárulnak az egyébként is vibráló, nyári Debrecen és a régió elragadó hangulatához” – nyilatkozta Mészáros Réka, a Főnix Rendezvényszervező Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője.

A Debreceni Virágkarnevál egyhetes kavalkádjának egy része ingyenesen látogatható, de jegyekhez kötődő programelemekkel is lehet számolni. Lehetőség nyílik kényelmes ülőhelyet foglalni a felvonulás vonalán elhelyezett tribünükön és lelátókon, ahonnan zavartalan kilátás nyílik a tánc- és mazsorettcsoportokra, művészeti produkciókra és a virágkocsikra. A Rózsa utcai Schaeffler- és a Kölcsey Központ lelátókra a jegyértékesítés már elindult, érdemes mihamarabb lecsapni a jegyekre.

A fesztivál nélkülözhetetlen eleme a növények, virágok bemutatása. Az újdonságokról egyelőre annyit árult el Mészáros Réka, hogy

elindul a „Virágos város” nevet viselő projekt, melynek célja, hogy virágba boruljon Debrecen: felvirágozzák a köztereket, a villamosokat és a villamosmegállókat, feldíszítik a köztéri szobrokat, városszerte buja virágszobrok debütálnak, továbbá attraktív hűsítőpontokat helyeznek ki a forgalmas terekre.

A projekt célja egy zöldebb, növényekkel tarkított, élettel teli városi nyüzsgés, belvárosi oázis megteremtése, melyhez várják a csatlakozni kívánó belvárosi kávézók, éttermek és üzletek jelentkezését, azért, hogy közös összefogással egy teljes virágos élményt és ámulatba ejtő, csalogató atmoszférát nyújthasson a város az ide érkező látogatóknak.

A Debreceni Virágkarnevál információi és a lelátókra szóló jegyek a folyamatosan frissülő weboldalon érhetőek el.

https://debreceniviragkarneval.hu/

| Forrás: turizmus.com

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tartalom galéria

Élménylövészet: csapatépítő Budapesten, ami összekovácsol

Élménylövészet: csapatépítő Budapesten, ami összekovácsol

More details
Budai Palacsinta Piknik, 2026 május 15-17.

Budai Palacsinta Piknik, 2026 május 15-17.

More details
Budapest Coffee & Tea Festival, 2026. május 8-10.

Budapest Coffee & Tea Festival, 2026. május 8-10.

More details
AutoTech Future, 2026. május 8-9.

AutoTech Future, 2026. május 8-9.

More details
Noble Spirits Festival, 2026. május 9.

Noble Spirits Festival, 2026. május 9.

More details
Eurocine filmipari szakkiállítás, 2026. május 8-9.

Eurocine filmipari szakkiállítás, 2026. május 8-9.

More details
Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

Marketing&Media TOP50 Leaders Forum, 2026. június 1.

More details
Portfolio X-Cycling Day, 2026. június 2.

Portfolio X-Cycling Day, 2026. június 2.

More details
AI in Energy, 2026. május 27.

AI in Energy, 2026. május 27.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője