2025. május 20., kedd - Bernát, Felícia

Hírek

Wolfgang Puck a hvg.hu-nak: Az, hogy híres egy séf, még nem elég a sikerhez

886

Mindig lesz, aki a fehér tányért várja el egy étteremben, de a vendéglátás ma már egészen más irányba megy el - erről is beszélt a hvg.hu-nak adott interjúban Wolfgang Puck. A már Budapesten is vendéglőt nyitó világhírű séf-étteremtulajdonos mesélt arról is, miért tartja fontosabbnak Kim Kardashiant az étteremkritikusoknál, és mit mondott, amikor találkozott Ariana Grandéval.

 hvg.hu: Nemrég egy interjúban arról beszélt, hogy nemsokára akár 100 dollárt (kb. 40 ezer forintot) is elkérnek majd egy főételért az éttermekben.

Wolfgang Puck: Igen, Amerikában.

hvg.hu: Európában ez elképzelhetetlen?

W.P.: Európában is vannak drága éttermek, de az amerikaiak mások, nekik a mindenük egy jó steak, nem fogják megérteni, miért kérünk többet egy halételért. Márpedig a halak, a tenger gyümölcsei épp elég drágák már önmagukban, de ez még nem minden: ha nem adjuk el őket rögtön, már nem tudjuk úgy felhasználni, szemben a hússal, ami egy héttel később is pont ugyanolyan, de érlelve akár hónapokat is eláll még a hűtőben. És nem csak emiatt jutunk el a százdolláros ételekig: az üzemanyagok drágulása miatt mindennek nő az ára, miközben a munkaerőhiány is felfelé nyomja az árszintet.

hvg.hu: Magyarországon is sokat hallunk a vendéglátóiparban a munkaerőhiányról, de ez azt jelenti, hogy Wolfgang Pucknál sem vonzó már dolgozni?

W.P.: Én nem is tudom, mit csinálnak azok az emberek, akik a Covid idején elhagyták ezt a szakmát. A mi amerikai éttermeinkben nagyon jól kerestek. Volt persze két olyan séfünk, akik azért mentek el a Covid után, mert elegük lett az éjszakai munkából, meg abból, hogy soha nincs hétvégéjük. Egyikük 15 évig volt velem, most egy élelmiszeripari cégnél dolgozik a termékfejlesztésen. Ez azt is jelenti, hogy még többet kell fizetnem a hűséges embereimnek. Ha két sofőr helyett egy dolgozik, kétszer annyit kell fizetni a munkájáért. És persze soha nem látott magasságban van Amerikában az üzemanyag ára, 8-9 százalékos az infláció is.

A teljes cikk: Wolfgang Puck a hvg.hu-nak: Az, hogy híres egy séf, még nem elég a sikerhez

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Május 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Gyereknap alkalmából egy közel életnagyságú LEGO® Mercedes-Benz parkol be az Allee-ba

Gyereknap alkalmából egy közel életnagyságú LEGO® Mercedes-Benz parkol be az Allee-ba

More details
Maximum Web és Marketing Konferencia, 2025. május 22.

Maximum Web és Marketing Konferencia, 2025. május 22.

More details
Automotive Summit, 2025. május 21.

Automotive Summit, 2025. május 21.

More details
AgroFuture, 2025. május 21.

AgroFuture, 2025. május 21.

More details
AgroFood konferencia, 2025. május 20.

AgroFood konferencia, 2025. május 20.

More details
GreenTech Zalaegerszeg, 2025. május 22-23.

GreenTech Zalaegerszeg, 2025. május 22-23.

More details
AutoTech Future Expo & Show, 2025. május 30-31.

AutoTech Future Expo & Show, 2025. május 30-31.

More details
MI Expo, 2025. június 4.

MI Expo, 2025. június 4.

More details
Dunakanyar Motoros Találkozó és Családi Napok, 2025. május 16-18.

Dunakanyar Motoros Találkozó és Családi Napok, 2025. május 16-18.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője