2025. november 9., vasárnap - Tivadar

Hírek

A Hunguesthez kerül a Hotel Eger & Park

1555

Észak-magyarországi, a környék legnagyobb befogadóképességű szállodájával bővül a Hunguest Hotels portfóliója. Az OPUS Global Nyrt-hez tartozó Hunguest-lánc már vételi szándéknyilatkozatot tett a négycsillagos házra.

Mint hozzánk eljuttatott közleményükből kiderül, az OPUS Global Nyrt-hez tartozó Hunguest Hotels vételi szándéknyilatkozatot tett a négycsillagos Hotel Eger & Park szálloda százszázalékos tulajdonjogának megszerzésére. Az akvizíciót követően a Hunguest Hotels a legjelentősebb turisztikai szereplővé válik a térségben, az egerszalóki Saliris Resort Spa & Conference és a fejlesztés alatt álló egri Hunguest Hotel Flóra mellé csatlakozik a szállodalánc legújabb tagjaként a Hotel Eger & Park.

A leírtak alapján az is megtudható, hogy a nagy kapacitású szállodákkal rendelkező Hunguest Hotels növekedési stratégiájába szervesen illeszkedik az Eger belvárosában található 214 szobás szálloda megvásárlása, amely stabil bevételtermelő képességével járulhat hozzá a szállodalánc eredményességéhez.

"A szállodalánc legújabb tagja a Hunguest Hotel Flóra fejlesztésének ideje alatt megfelelő alternatívát biztosít a szabadidős céllal Egerbe látogató vendégeinknek. Az akvizíciót követően az egyik legnagyobb vidéki konferenciaközponttal bővül a Hunguest Hotels portfóliója, ezáltal erősítjük pozíciónkat az üzleti- és rendezvényturizmus piacán is", mondta Détári-Szabó Ádám, a Hunguest Hotels vezérigazgatója.

"Az aktív turisztikai szerepvállalástól visszavonulok, örömömre szolgál, hogy egy, a városban régóta jelen lévő iparági szereplőben sikerült megtalálnunk az új tulajdonost", reagált a vételi szándékra Harmati László, a Hotel Eger & Park jelenlegi tulajdonosa.

A Hotel Eger & Park két szárnya összesen 214 szobával (melyből 49 akadálymentesített lakóegység), az észak-magyarországi régió legnagyobb, 1600 négyzetméteres konferenciaközpontjával és 800 négyzetméteres wellnessrészleggel bír. A komplexumot két, korábban különálló szálloda alkotja, az egykori Park Szállót 1920-ban, míg a Hotel Egert 1963-ban nyitották meg.

A Hotel Eger & Park csatlakozását követően a Hunguest Hotels négy országban 26 szállodával rendelkezik majd, a tranzakcióval tovább erősíti pozícióját a nagy kapacitású vidéki szállodák piacán. Az akvizíció az átvilágítást és a végleges szerződés megkötését követően még az idén lezárulhat, zárul a közlemény.

| Forrás: turizmusonline.hu

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Tipp

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

More details
B2W Fesztivál,  2025. november 19.

B2W Fesztivál, 2025. november 19.

More details
Kiderült a Sziget vételára, új korszak kezdődik a rendezvény életében

Kiderült a Sziget vételára, új korszak kezdődik a rendezvény életében

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
30. Budapest Fashion Week, 2025. november 7-8.

30. Budapest Fashion Week, 2025. november 7-8.

More details
Szent Márton Újborfesztivál és Libator a Szentendrén, 2025. november 8-9.

Szent Márton Újborfesztivál és Libator a Szentendrén, 2025. november 8-9.

More details
XI. Országos Rajzfilmünnep, 2025. november 14-16.

XI. Országos Rajzfilmünnep, 2025. november 14-16.

More details
Márton-napi liba napok a Lázár Lovasparkban, 2025. november 8-9.

Márton-napi liba napok a Lázár Lovasparkban, 2025. november 8-9.

More details
TECHXPO, 2025. november 13-16.

TECHXPO, 2025. november 13-16.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője