2025. november 8., szombat - Zsombor

Hírek

Újabb milliárdos segítséget kapnak a rendezvényszervezők

660

Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a kormányinfón elmondta, hogy a fesztiválszervezők és játszóhelyek támogatását napirendre vették.

„Van egy 5,3 milliárd forintos keretcsomag, ebből valósulnak meg a raktárkoncertek, ebből 800 forint jut a cigány muzsikusoknak.

Ezen felül a kormány döntött egy 2 milliárd 120 millió forintos keretről, amellyel a rendezvények szervezését támogatja. Elsőként kisebb, vidéki klubok, maximum 80 klub kaphat ilyet, 10-10 ilyen eseményt rendezhetnek meg. Így összesen 800 rendezvényre kerülhet sor a támogatásból. – mondta a kormányszóvivő.

Hozzátette, hogy 200 esemény kap még 600 millió forintot. 11 határon túli klubbal, színpaddal számolunk, 11-11 esemény lehet helyszínenként. A fesztiválok szektora is segítséget kap. Reméljük, hogy minden szervező talpon tud maradni.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztere elmondta, hogy a maronita egyház 1 millió eurós segítséget kap Magyarországtól. Magyar sebesült, halott nincs Libanonban az ismert robbanásban. Műszaki segítséget is kért az ország, ezt Magyarország 50 percen belül megadta.

Józanságot kér a kormány

Fokozott óvatosságra kéri a kormány a külföldre utazókat – közölte a miniszter. Gulyás Gergely azt mondta, a zöld besorolású országokba utazás is fokozott óvatosságot igényel, mindenki józanságát kéri a kormány.

Nagyobb kockázat nélkül lehet utazni a környező országok közül Szlovákiába, Ausztriába, Szlovéniába, Horvátországba. A többi európai országban – a balti államok és Finnország kivételével – lényegesen magasabb a fertőzöttség, mint Magyarországon – közölte a tárcavezető.

A zöld jelölésű országokba is csak fokozott óvatosság mellett javasolja a kormány az utazást – mondta a miniszter, aki emlékeztetett arra is, hogy Spanyolország zöld helyett sárga besorolású lett, mivel a koronavírus-fertőzöttség és a kockázat már nem alacsony.

Jó remény van arra, hogy Magyarország még az idén eléri a tavalyi foglalkoztatási adatokat – közölte Gulyás Gergely. Hozzátette: ősszel lehet több adatra számítani a magyar gazdaság idei működéséről. Megjegyezte, azzal senki nem tud semmit tenni a világon, hogy volt egy másfél hónapos leállás, rendkívül mérsékelt működés a gazdaságban.

(Forrás: vg.hu)

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Tipp

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

More details
B2W Fesztivál,  2025. november 19.

B2W Fesztivál, 2025. november 19.

More details
Kiderült a Sziget vételára, új korszak kezdődik a rendezvény életében

Kiderült a Sziget vételára, új korszak kezdődik a rendezvény életében

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
30. Budapest Fashion Week, 2025. november 7-8.

30. Budapest Fashion Week, 2025. november 7-8.

More details
Szent Márton Újborfesztivál és Libator a Szentendrén, 2025. november 8-9.

Szent Márton Újborfesztivál és Libator a Szentendrén, 2025. november 8-9.

More details
XI. Országos Rajzfilmünnep, 2025. november 14-16.

XI. Országos Rajzfilmünnep, 2025. november 14-16.

More details
Márton-napi liba napok a Lázár Lovasparkban, 2025. november 8-9.

Márton-napi liba napok a Lázár Lovasparkban, 2025. november 8-9.

More details
TECHXPO, 2025. november 13-16.

TECHXPO, 2025. november 13-16.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője