2026. március 11., szerda - Szilárd

Archívum

314, 2367, 25000+

840

utazasAhogy korábban ígértük, jelentkezünk a 2018-as Utazás Kiállítás bővebb összefoglalójával, amely tartalmazza a rendezvény látogatóinak körében végzett kutatás eredményeit is, amellyel segíteni kívánjuk Önt a sikeres kiállítási részvételben - írta csütörtökön a Hungexpo.

A Hungexpo felidézi, hogy kiállítás nagykövete idén is Kandász Andrea volt, elsőként Ganczer Gábort, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatóját szólította színpadra. A megnyitón beszédet mondott külföldi díszvendégünk – a Marokkói Királyság – turisztikai minisztere, Mohammed Sajid, továbbá belföldi díszvendégünk – Hévíz - polgármestere Papp Gábor, valamint dr. Princzinger Péter, a Magyar Turisztikai Szövegség elnöke is. A megnyitó zárásaként a tavalyi év belföldi díszvendége, Győr város képviselője átadta a stafétabotot Hévíznek.

Szintén megemlítik a szakmai konferenciákat, melyek a hazai és nemzetközi turizmus legfrissebb trendjeit, az ágazatot sújtó munkaerőhiányt, az online turizmus tapasztalatait, az iparágban működő startupok tevékenységét vitatták meg. Hozzáteszik, hogy külön szekcióban foglalkoztak a gasztro- és borturizmussal, az LMBTQ közösség utazási szokásaival, valamint az e célcsoportban rejlő turisztikai potenciállal.

A Magyar Utazási Irodák Szövetségével együttműködésben bővült a kiállításon résztvevő utazási irodák száma és nőtt az utazási kínálat is. A szervezők szerint mindez köszönhető egyrészt a kedvezményes együttes megjelenési lehetőségnek, valamint a MUISZ-szigeten történő értékesítési gyakorlat bevezetésének.

Az A pavilonban kaptak helyet a kemping és karaván témában kiállító partnereink is. Az Aktív Magyarország standon a látogatók kipróbálhatták például a falmászást és az evezést is.Idén a kiállítás adott otthont a népszerű 6. Járatlan Utakon Fesztiválnak, amelynek keretében 22 előadást halhattak a látogatók ismert bloggerekkel az utazás minden spektrumát felölelő kalandos úti élményeikről, valamint a közönség praktikus utazási tippeket is kapott az előadóktól. A Futó- és Bringaexpón is számos izgalmas programon vehettek részt a vendégeink, akik a hideg ellenére is ellátogattak a 41. Utazás kiállításra.

A kiállítás számokban

Több, mint 25 ezer látogató
314 kiállító
23 ország
Több mint 25 000 m2
2367 szakmai látogató
498 regisztrált újságíró

2015-ben mintegy 40 ezer, 2016-ban több mint 35 ezer, 2017-ben bő 30 ezer látogatót regisztráltak az Utazáson.

(Rendezvény Világ - Turizmus Online)

Erdeiné Visegrádi Katalin

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Újdonságok, inspiráció és legfrissebb kerttrendek várnak a GardenExpón!

Újdonságok, inspiráció és legfrissebb kerttrendek várnak a GardenExpón!

More details
Házépítő expo, 2026. március 12-14.

Házépítő expo, 2026. március 12-14.

More details
Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

More details
A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten, 2026. március 6-tól

A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten, 2026. március 6-tól

More details
Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

More details
AI in Business konferencia, 2026. március 18.

AI in Business konferencia, 2026. március 18.

More details
Fő a kávé - kávékiállítás

a kávé - kávékiállítás

More details
InnoSummit, 2026. március 19.

InnoSummit, 2026. március 19.

More details
RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője