2026. április 30., csütörtök - Katalin, Kitti

Archívum

Az idén 25 éves Sziget Fesztivál nyerte a Budapest Turizmusáért Díjat

498

sziget2017. szeptember 27-én, a Turizmus Világnapján Gerendai Károly, a fesztivál alapítója, Kádár Tamás, cégvezető, valamint Vidó Andrea cégvezető-helyettes vette át a díjat az alapító BFTK ügyvezetőjétől Bán Teodórától a fővárosi Új Városháza Dísztermében megrendezett ünnepi turisztikai találkozón.

A Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ (BFTK), Budapest Főváros hivatalos turisztikai és fesztiválszervező cége, 2016-ban megalapította a Budapest Turizmusáért Díjat, melyet évente a Turizmus Világnapjához, szeptember 27-éhez kapcsolódóan egy olyan turisztikai szereplőnek, szolgáltatónak vagy projektnek adományoz, aki, illetve ami mind belföldi, mind nemzetközi viszonylatban hozzájárul a Budapest márka (Budapest Tourism Brand) építéséhez, Budapest turisztikai desztináció vonzóbbá tételéhez.

 

A BFTK idén a Sziget Fesztiválnak adományozza a díjat, mely egy olyan különleges és kiemelkedő hatású márkaalkotó rendezvény, amely a belföldi mellett nemzetközi viszonylatban is meghatározó, kreatív ötleten alapuló, fővárosi turisztikai attrakció. A Sziget Fesztivál – 25 éves fennállás óta – folyamatos fejlesztésekkel vált Európa egyik legnagyobb könnyűzenei és kulturális rendezvényévé. Elérte azt, hogy a fesztiválszakma elismerése és a közönség körében elért népszerűsége mellett, mint turisztikai attrakció is mindig meg tudott újulni. A 2017-es jubileumi évben ezt a professzionális koncertszervező munkát és folyamatos innovációt szeretné a BFTK elismerni a Budapest Turizmusáért Díj odaítélésével.

A Turizmus Világnapját a BFTK – a díj átadása mellett – nagy szabású turisztikai találkozóval, konferenciával ünnepelte az Új Városháza Dísztermében. Az előadók között a nemzetközi diplomácia, a magyar kormány képviselője, valamint a nemzeti turizmusirányítási és fejlesztési szervezet vezetője, valamint a szervező Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ ügyvezetője szerepelt.

Dr. Somogyi Zoltánt, az ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) főtitkárhelyettese, az UNWTO főtitkárának világnapi üzenetét tolmácsolta; valamint tájékoztatott a világturizmus trendjeiről. Íjgyártó István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kulturális és tudománydiplomáciáért felelős államtitkára, a nemzetközi turizmusdiplomácia új rendszerét mutatta be. Dr. Guller Zoltánt, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója, „Budapest a nemzeti turizmus stratégiában” címmel tartott előadást. 

(Forrás: Port.hu)

Erdeiné Visegrádi Katalin

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Tartalom galéria

Anyák napja a Skanzenben, 2026. május 3.

Anyák napja a Skanzenben, 2026. május 3.

More details
Kecskeköröm ünnep Tihanyban, 2026. május 2.

Kecskeköröm ünnep Tihanyban, 2026. május 2.

More details
Gyereknap és Parasztolimpia, 2026. május 1.

Gyereknap és Parasztolimpia, 2026. május 1.

More details
Falusi Majális, 2026. május 1.

Falusi Majális, 2026. május 1.

More details
Zöld Fesztivál a Skanzenben, 2026. május 1.

Zöld Fesztivál a Skanzenben, 2026. május 1.

More details
We Love Budapest Piknik, 2026. május 1.

We Love Budapest Piknik, 2026. május 1.

More details
DOGZ Fesztivál - Tacskó rekordkísérlet

DOGZ Fesztivál - Tacskó rekordkísérlet

More details
Tabán Fesztivál, 2026. május 1.

Tabán Fesztivál, 2026. május 1.

More details
Velencei-tavi Hal-, Vad-, Bor- és Pálinkafesztivál, 2026. május 1-3.

Velencei-tavi Hal-, Vad-, Bor- és Pálinkafesztivál, 2026. május 1-3.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője