2025. július 15., kedd - Henrik

Szabadidő, életmód

7. Magyar Filmszüret, 2023. január 26 - február 5.

771

Debrecen a magyar filmek bűvöletébe kerül. Ismét itt a Magyar Filmszüret! A debreceni Magyar Filmszüret az ország egyik legnagyobb hazai filmekkel foglalkozó fesztiválja. Immár hetedik alkalommal vetítünk közönségünknek a megelőző év magyar filmalkotásaiból, éltetve a hazai filmgyártást, a magyar filmkultúrát!

A 7. Magyar Filmszüreten a 2022-es év mozifilmjei kapnak főszerepet 10+1 napon keresztül. A fesztivál szinte minden napján közönségtalálkozóval várjuk nézőinket, amelyek során rengeteg érdekesség és műhelytitok tárul fel a magyar filmgyártás világából.

A visszatekintő vetítések mellett természetesen a hagyományoknak megfelelően több film is a Filmszüreten debütál először az Apolló moziban, premier előtti vetítések keretében!

Valamennyi előadás és közönségtalálkozó helyszíne az Apolló mozi Kertész Mihály-terme.

Regisztrációs jegy: 650 Ft

Normál jegy: 1300 Ft (érvényes a premier előtti vetítésekre)

Szintén hagyománnyá érett a Filmszüreten, hogy neves magyar alkotók vállalnak védnöki feladatokat a fesztiválban, beállva kezdeményezésünk, a magyar film népszerűsítése mögé.

A 7. Magyar Filmszüreten Tiszeker Dániel filmrendező és Stork Natasa színésznő lesznek a fesztivál védnökei.

Tiszeker Dániel rendező olyan közönségsikereket tudhat maga mögött eddigi impozáns pályafutása alatt, mint a #sohavégetnemérős, a Nagykarácsony és a Nyugati nyaralás. A Nagykarácsony elképesztő, 130 ezres nézettséget produkált 2021-ben a hazai mozikban, a Nyugati nyaralás pedig 2022 legnézettebb mozifilmje lett itthon, több, mint 83 ezer nézővel. Dániel a Filmszüretre természetesen a Filmszüreten is megjelenik, a Nyugati nyaralást kíséri el a fesztiválra, a film utáni ankéton lehet majd találkozni a rendezővel.

Stork Natasa színésznő a hazai filmipar egyik legnagyobb feltörekvő sztárja. A rendkívül tehetséges művésznő az Oscar-nevezett Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre című filmben nyújtott alakításáért számos nemzetközi elismerésben részesült. Legújabb filmjében nyújtott alakításáért a New York-i Filmhéten a legjobb színésznőnek járó díjat vehette át a színésznő. Ezt a filmet a Filmszüretre is elkíséri védnökként, a Veszélyes lehet a fagyi vetítés utáni ankétján lehet majd találkozni Stork Natasával.

Iratkozz fel a 7. Magyar Filmszüret Facebook eseményére, ne maradj le a legfrissebb részletekről!

https://www.facebook.com/events/902375837882494

Részletes program >>

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tartalom galéria

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Az Egri Bor Ünnepe, 2025. július 10-12.

Az Egri Bor Ünnepe, 2025. július 10-12.

More details
Palacsintafesztivál, 2025. július 10-13.

Palacsintafesztivál, 2025. július 10-13.

More details
Bajai Halfőző Fesztivál, 2025. július 9-12.

Bajai Halfőző Fesztivál, 2025. július 9-12.

More details
Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2025. július 11-13.

Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2025. július 11-13.

More details
Tízforrás Fesztivál, 2025. július 11-20.

Tízforrás Fesztivál, 2025. július 11-20.

More details
Kocsitoló Verseny és Fesztivál, 2025. július 11-12.

Kocsitoló Verseny és Fesztivál, 2025. július 11-12.

More details
Országos Audi találkozó, 2025. július 11-12.

Országos Audi találkozó, 2025. július 11-12.

More details
Amerikai Autós Találkozó, 2025. július 11-13.

Amerikai Autós Találkozó, 2025. július 11-13.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője