2026. január 23., péntek - Zelma

Hírek

Aki kimarad, az lemarad: Már most érdemes lefoglalni az osztálykirándulást!

858

Noha az osztálykirándulások ideje leginkább a tavasz vagy az ősz, érdemes már most lefoglalni a helyszínt, a legjobbak ugyanis hamar betelnek. Márciustól ráadásul ingyen utazhatnak a 14 év alatti diákok a vonaton, ezért érdemes időben elgondolkodni a vasúton jól megközelíthető célpontokon.

Egyre inkább változnak az osztálykirándulások körüli igények, ami nem csak a költségekkel van összefüggésben, de a diákok igényeinek változásával is. Ma már egyre inkább azokat a helyeket keresik, amelyek egy csomópontban kínálnak sok érdekes és izgalmas programot, ráadásul az étkezés, esetleg a szállás is megoldható a közelben.

„A covid óta lerövidült az osztálykirándulások időtartama, és sokszor a többnapos kirándulások helyett inkább kétszer egy napra mennek a csoportok. Ilyenkor általában két úti cél is van. De azt is megfigyeltük, hogy egyre körültekintőbben igyekeznek választani a pedagógusok, akiknek számos szempontot kell figyelembe venni annak érdekében, hogy a lehető legjobb úti célokat megtalálják” – kezdte Horváthné Pákozdi Emese, a mosonmagyaróvári Futura Élményközpont igazgatója.

A pedagógusok egyik legfőbb aggodalma az időjárás, ezért mindenképpen olyan programot ajánlott keresni, ami beltéri lehetőséget is kínál, hiszen egy hirtelen jött zápor könnyen elmoshatja a már akár fél éve előre tervezett kirándulást. A másik kulcsfontosságú pont az étkezés: a legideálisabb, ha a közelben vagy a helyszínen meg lehet oldani a gyereksereg ebédjét. Az igazgató azonban a gyerekek igényeinek változásaira is felhívta a figyelmet.„A diákoknak ma már nagyon fontos, hogy aktív részesei legyenek a programoknak.

Testileg és szellemileg is érdekes programokra vágynak, ebben pedig a technika is fontos szerepet játszik. Az interaktivitás ma már elengedhetetlen, ezért az ideális program olyan, ami felkelti a gyerekek érdeklődését, ezáltal tanulhatnak is, ráadásul aktívan kivehetik a részüket a feladatokból. Azt is szem előtt kell tartani, hogy az osztálykirándulás programja nem lehet a két véglet valamelyike, azaz ne legyen csupán szórakozás, de ne legyen kizárólag száraz tanulás sem. Az ideális az, amikor a gyerekek szórakozva tanulhatnak, miközben remekül érzik magukat” – fejtette ki Horváthné Pákozdi Emese.

Tudomány és játék egy helyen

Az ilyen minden szempontból megfelelő helyszín felkutatása persze hatalmas fejtörést jelent a pedagógusoknak. Nekik kínál nagyszerű lehetőséget a mosonmagyaróvári Futura Élményközpont, amely négy szinten kínál nagyszerű programokat minden korosztály számára.„A négy szintet a négy elem – a víz, a föld, a levegő és a tűz – határozza meg. A különböző korosztályoknak több csomagot is kínálunk, ennek köszönhetően az óvódásoktól a középiskolásokig minden gyerek talál érdekes és tartalmas szórakozást.

A mai gyerekek számára a technikai újdonságok nagyon fontosak és érdekesek, ezekhez is több program fűződik. A kicsik nagyon szeretik az okos homokozót, a nagyobbak pedig az 5D vetítést, a Tesla transzformátort, a csillagászati előadást a planetáriumban vagy a szabadulószobát. A Szigetköz növény- és állatvilágát is felfedezhetik nálunk a diákok, akik egy egész napot tölthetnek el a legérdekesebb programokkal, de ha megéheznek, az épületben található büfé gyerekmenüiből is válogathatnak” – sorolta a programokat az igazgató.A mosonmagyaróvári vasútállomástól mindössze tizenöt percnyi sétára található Futura ráadásul márciustól vonattal ingyen megközelíthető, hiszen a 14 év alatti gyerekek ingyen utazhatnak majd.

A környék több napos kirándulás esetén is izgalmas úti cél lehet, hisz számos lehetőség várja a csoportokat a tudományos játszóházon kívül is. Több múzeum is kínál foglalkozásokat a városban, de remek vízi programok is várják az osztálykirándulókat, akik kipróbálhatják a kenuzást vagy épp a sárkányhajózást, de kalandozhatnak az íjászat, a lézerharc vagy a paintball világában is, pihenésképpen pedig a felújított fürdőben is csobbanhatnak egyet.

I Forrás: Üzleti Hírszerzés

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Január 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Korlátlan sörkóstolással tér vissza Magyarország egyetlen téli sörfesztiválja

Korlátlan sörkóstolással tér vissza Magyarország egyetlen téli sörfesztiválja

More details
Levegőhöz jutnak az éttermek, visszatérhetnek a céges vendégek

Levegőhöz jutnak az éttermek, visszatérhetnek a céges vendégek

More details
KKV Summit: a hazai cégtulajdonosok találkozóhelye,  2026. március 25.

KKV Summit: a hazai cégtulajdonosok találkozóhelye, 2026. március 25.

More details
Sweet Wedding esküvő kiállítás, 2026. január 25.

Sweet Wedding esküvő kiállítás, 2026. január 25.

More details
Esküvő Kiállítás & Nyílt Nap – Tél, 2026. február 7.

Esküvő Kiállítás & Nyílt Nap – Tél, 2026. február 7.

More details
Budapest Central European Fashion Week, 2026.február 9-15.

Budapest Central European Fashion Week, 2026.február 9-15.

More details
Mangalica Fesztivál a Time Out Market Budapestben, 2026. január 26. – február 1.

Mangalica Fesztivál a Time Out Market Budapestben, 2026. január 26. – február 1.

More details
Tex-Mex fesztivál, 2026. január 29. – február 1.

Tex-Mex fesztivál, 2026. január 29. – február 1.

More details
Mesterséges intelligencia: buborék vagy megatrend? – 2026. január 27. (online)

Mesterséges intelligencia: buborék vagy megatrend? – 2026. január 27. (online)

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője