2025. november 19., szerda - Erzsébet

Hírek

Fókuszált támogatás a városi- és üzleti turizmusnak

1130

Az ÖW idén minden idők legnagyobb marketingbüdzséjét, a teljes reklámköltésük harmadát, - 6,4 millió eurót - költi a kongresszusi- és városi turizmus élénkítésére - írja a GD Consulting. A járványhelyzetből való kilábalás érdekében nagyobb figyelmet és támogatást igényel a városi turizmus, amelynek felfuttatása főleg Bécs esetében komoly kihívás.

Nagyjából így foglalható össze annak a kerekasztal-beszélgetésnek a tanulsága, amelyen Elisabeth Köstinger turisztikai miniszter, Karl Mahrer, Bécs város tanácsnoka, valamint Lisa Weddig, az Österreich Werbung (ÖW) vezérigazgatója vett részt. A tanácskozás a kölcsönös eszmecserén túl konkrét intézkedések kidolgozásához is hozzájárult. Megállapításra került, hogy a míg a szabadidős látogatókra épülő vidéki szálláshelyek Ausztriában is gyorsabban visszanyerik korábbi forgalmukat, addig a városi szálláshelyek és rendezvénypiac piac esetében nehezebb a visszatérés.

Különösen nehéz a helyzet a „különutas politikát folytató” Bécs esetében, amely a szövetségi szabályozásnál szigorúbb járványügyi szabályokat követ: a vendéglátóhelyek látogatása továbbra is csak oltási-, vagy gyógyultsági igazoláshoz kötött (2G eljárás). A következetesség a járványügyi szabályok terén serkentőleg hatna Bécs turizmusára is – húzta alá a beszélgetésen Elisabeth Köstinger turisztikai miniszter.

Az osztrák kormány a nehéz helyzetben lévő turisztikai vállalkozások esetében további két hónappal (a jelenlegi 24 hónapról 26 hónapra ) meghosszabbítja a Kurzarbeit-modell keretében járó támogatásokat. A munkaerő-hiány okozta kihívások kezelésre az Osztrák Turizmus Bank a közeljövőben egy 2 millió eurós aktivizáló csomagot állít össze, jelenleg dolgoznak ennek a „mintaprojektnek” a részletein.

A turizmus-vendéglátás területéről Bécsben két év alatt negyvenezer munkavállaló tűnt el: 2019-ben még 50 ezren dolgoztak ezen a területen, a rákövetkezendő évben már csak alig 10 ezren. Lisa Weddig, az ÖW vezérigazgatója bejelentette, hogy idén minden idők legnagyobb marketingbüdzséjét, a teljes reklámköltésük harmadát, - 6,4 millió eurót - költik a kongresszusi- és városi turizmus élénkítésére.

I  Forrás: turizmusonline.hu

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tartalom galéria

Green Connect Konferencia, 2025. november 29.

Green Connect Konferencia, 2025. november 29.

More details
B2W Fesztivál,  2025. november 19.

B2W Fesztivál, 2025. november 19.

More details
Európa legnagyobb vegán rendezvénye érkezik Budapestre 2025. november 22-én

Európa legnagyobb vegán rendezvénye érkezik Budapestre 2025. november 22-én

More details
20. CSR Hungary Summit, 2025. november 21.

20. CSR Hungary Summit, 2025. november 21.

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Vörösmarty Classic Xmas 2025

Vörösmarty Classic Xmas 2025

More details
15. Advent Bazilika – a fények és a meghittség ünnepe

15. Advent Bazilika – a fények és a meghittség ünnepe

More details
TECHXPO, 2025. november 13-16.

TECHXPO, 2025. november 13-16.

More details
Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője