2025. november 26., szerda - Virág

Hírek

Új Michelin Guide magyar meglepetések nélkül

802

Az értékelések még tavaly megtörténtek, a kalauz azonban csak három hónapos csúszással jelent meg. A Baraka belekerült, de hiába keresnénk, mert a minap bezárt.

Feltehetőleg a Michelin Guide-nak is okozott némi fejfájást, hogy úgy készítette el Michelin Guide Main Cities of Europe kiadványát, hogy nem tudhatta, melyik étterem tud biztosan újranyitni a járvány után, de ettől függetlenül az értékelések már 2019 végére elkészültek - írja laptársunk, a Vendéglátás online felülete.

Ilyen formán csak egy "hiba" csúszott a számításba, nevezetesen a Baraka étterem, amely ugyan ajánlást kapott az idei kiadványban, de ennek előnyeit már nem élvezheti majd, hiszen nem nyit ki újra.

A belvárosi étterem szinte csak a külföldi látogatókra épült, legfeljebb az alapanyagok tekintetében törekedett némi magyar hatásra, és igen magas árakkal működött, így szinte egyáltalán nem voltak magyar vendégei. Márpedig magyar vendég nélkül most lehetetlen a túlélés.

Minden Michelin-csillagos étterem megőrizte a csillagát, ami nagyon biztató, nem gazdagodtunk viszont egyetlen új Michelin-csillaggal sem.

Igazán érdemi változás az elmúlt időszakban csak az Onyx életében történt, ahonnan távozott Mészáros Ádám. Magyarország egyetlen két csillagos éttermének valószínűleg nagyon nagy teljesítményre lesz szüksége a következő hónapokban, hogy a második csillagot megszerző és megtartó Mészáros Ádám helyére olyan séfet találjon, aki képes tartani a színvonalat.

Megőrizte Michelin-csillagát a Stand, a Babel, a Borkonyha, a Costes és a Costes Downtown is, ezek közül azonban egyelőre csak a Stand van nyitva. Az étteremben az első héten biztatóan sok vendég volt, legnagyobb részben természetesen magyarok.

Jó hír viszont, hogy július 1-én nyit a Costes Downtown, és vele együtt a Prestige Hotel is. Az étterem reggeli és ebédidőben minden nap nyitva lesz, vacsorára egyelőre azonban csak péntek és szombat este fog kinyitni.

A Costes pontos nyitásáról egyelőre még nincs döntés, előreláthatólag szeptemberben fog majd kinyitni. A cégcsoport azonban addig se tétlen, és a Lupa Beach-en található Costes Beach-ben minden hétfőn (vendég)sztárséfekkel igyekszik egy kis izgalmat csalni a hazai gasztro életbe. Június 22-én például a szintén még zárva tartó Borkonyha séfje, Sárközi Ákos lesz a vendég, 29-én pedig a cégcsoport "Séf-atyja", Miguel Rocha Vieira főz. De júliusban lesz Huszár Krisztián és Mede Ádám (Laurel) is, szóval a jelöltek tényleg a legjobbak közül kerülnek is.

Azt egyébként nem mondhatjuk, hogy a Borkonyha teljesen zárva lenne, inkább az a pontos megfogalmazás, hogy kicsit átköltözött a Textúrába. Sárközi Ákos séf elmondta, hogy a Borkonyhának az az egyik varázsa, hogy kicsit kuckós, és ők ezen nem szeretnének változtatni, így a Michelin-csillagos éttermet csak akkor nyitják majd újra, amikor ez a stílus már elfogadottabb lesz, várhatóan augusztusban. A Textúra egy jóval szellősebb és nagyobb légterű hely, ahol egyébként most a Borkonyhás ételek egy része is elérhető, és a Borkonyha személyzete is dolgozik.

A Babelben az a döntés született, hogy a nyitással megvárják az október végét. Ennek a bizonytalan helyzeten túl az is az oka, hogy a Bocuse d'Or európai válogatóján ugyebár Veres István, a Babel séfje képviseli hazánkat, a versenyt pedig áttették októberre, így azt a vezetőség szeretné megvárni.

Visszatérve a Michelin kalauzra, a Bib Gourmand minősítések idén nem záporoztak a hazai éttermekre, egyedül a Petrus őrizte meg a szintén meglehetősen nagy presztizsű elismerést.

Michelin ajánlást pedig a következő éttermek kaptak: Alabárdos, Arany Kaviár, Baraka, Csalogány 26, Fricska Gasztropub, Laurel Budapest, Mák, Nobu, Olimpia, St. Andrea, Textúra, Tigris, Zona.

(Forrás: turizmus.com)

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tartalom galéria

Itt vannak az Év Szaloncukra verseny 2025-ös győztesei!

Itt vannak az Év Szaloncukra verseny 2025-ös győztesei!

More details
Karácsonyi vásárok Magyarországon 2025-ben

Karácsonyi vásárok Magyarországon 2025-ben

More details
Art Weekend Budapest, 2025. november 28-30.

Art Weekend Budapest, 2025. november 28-30.

More details
HRight now – Virtuális forgószínpadon a HR szolgáltatók, 2025. december 4.

HRight now – Virtuális forgószínpadon a HR szolgáltatók, 2025. december 4.

More details
Ingatlanbefektetés külföldön, 2025. november 29.

Ingatlanbefektetés külföldön, 2025. november 29.

More details
Freeze Fesztivál, 2025. november 27-30.

Freeze Fesztivál, 2025. november 27-30.

More details
Tatai vadlúd sokadalom, 2025. november 29.

Tatai vadlúd sokadalom, 2025. november 29.

More details
VI. Esztétika Expo, 2026. február 14.

VI. Esztétika Expo, 2026. február 14.

More details
Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője