2026. február 27., péntek - Ákos, Bátor

Hírek

Mi lesz most a magyar éttermekkel? Megszólalt a legismertebb balatoni vendéglős

1016

Kormányzati mentőintézkedések nélkül a piac nagyobb része nem képes túlélni a várható válságot - mondta a Dining Guide gasztronómiai szaklapnak Csapody Balázs az ország egyik legismertebb vidéki étterme, a balatonszemesi Kistücsök Étterem tulajdonosa, a Pannon Gasztronómiai Akadémia elnöke.

Az elmúlt hetekben a turizmus visszaesése vonta magával a vendéglátás érintett részeit is. A negatív értelemben vett átfordulás pedig a múlt hét második felére tehető, amikor is már országosan érezhető volt mindaz a szignifikáns visszaesés, ami egészen eddig kifejezetten a külföldiek által nagy számban látogatott vendéglátóhelyekre volt igaz.

CSAPODY BALÁZS SZERINT A TURIZMUS-VENDÉGLÁTÁSBAN AZ ELMÚLT ÉVEKBEN OLYAN INTENZÍV BERUHÁZÁSOK, FEJLESZTÉSEK KEZDŐDTEK MEG, AMI MIATT ÁLTALÁNOS ELADÓSODOTTSÁG JELLEMZI A SZEKTORT. KIJELENTHETŐ, HOGY HAZÁNKBAN E TERÜLET SZEREPLŐINEK PÉNZÜGYI TARTALÉKAI MINIMÁLISAK.

Így most a feladat egyrészről felmérni a vendéglátóhelyeket érintő károk mértékét, és a várható további gazdasági, pénzügyi, emberi erőforrásokat érintő kihatásokat. Másrészről pedig mindezt közvetíteni az állami szervek felé, hiszen turizmus-vendéglátás szektor kiemelten érintett a recesszióban.

Úgy látja, hogy kormányzati mentőintézkedések nélkül a piac nagyobb része nem képes túlélni a várható válságot. A Pannon Gasztronómiai Akadémia benyújtotta a kormánynak a helyzetjelentést, valamint az arra vonatkozó javaslataikat, amely a munkahelyek megőrzésére és a gazdasági egységek fennmaradásához szükséges.

“Amennyiben a piaci szereplők többsége nem vészeli át a válságot, úgy a szektor GDP termelőképessége évekre visszaesik, a munkahelyek száma nem tér vissza a korábbihoz és ezeknek a kormányzati terhe sokkal több lesz mint a mostani hathatós célzott kárenyhítés” - mondta a Dining Guide-nak Csapody, hozzátéve, hogy

a válságból való kilábalás után megsokszorozott erővel és lendülettel, lehetőség szerint az eddigi munkatársakkal szeretnénk folytatni a munkát a vendéglátásban.

Forrás: Mi lesz most a magyar éttermekkel? Megszólalt a legismertebb balatoni vendéglős

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tipp

Időrendben

« Február 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Tartalom galéria

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

Hétvégi tippek, kulturális programajánló

More details
Amikor a konyha a főszereplő – Élmény, design és technológia a Konyhakiállításon

Amikor a konyha a főszereplő – Élmény, design és technológia a Konyhakiállításon

More details
KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

More details
Rekordokkal zárult a 4 HELYSZÍN Konyhabútor Kiállítás

Rekordokkal zárult a 4 HELYSZÍN Konyhabútor Kiállítás

More details
Ismé

Ismé

More details
A Talentis Event and Marketing Kft. többségi tulajdonrészt szerzett a COLOSSAL-ban

A Talentis Event and Marketing Kft. többségi tulajdonrészt szerzett a COLOSSAL-ban

More details
A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten, 2026. március 6-tól

A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten, 2026. március 6-tól

More details
Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

More details
AI in Business konferencia, 2026. március 18.

AI in Business konferencia, 2026. március 18.

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője