2025. december 5., péntek - Vilma

Archívum

A régi Magyarország ízei, 2024. szeptember 8.

654

Szeretettel hívjuk és várjuk látogatóinkat szeptember 8-án a Sóstói Múzeumfaluba, hiszen lesz itt számtalan érdekesség, mi szem-szájnak ingere. A RÉGI MAGYARORSZÁG ÍZEI gasztronómiai fesztiválunkon a nagyszerű főzőcsapatok már hajnalban benépesítik a Múzeumfalu portáit, hogy finomabbnál finomabb hagyományos ételekkel várják a látogatókat. Jöjjenek! Kóstoljanak és szavazzanak! Legyenek vendégeink ezen a napon, hiszen nálunk, a Sóstói Múzeumfaluban él és élmény a hagyomány.

Legyen nálunk tisztes vendég, hisz van a kamrában elég!

A RÉGI MAGYARORSZÁG ÍZEI az egyetlen gasztronómiai rendezvény a Sóstói Múzeumfalu életében. Programjaink sokasága az egykori szatmári, beregi, nyírségi magyar falvak életét hirdetik és méltatják, bizonyítva azt, hogy az elmúló idők tapasztalásai képesek XXI. századi, szemléletformáló, nézőpontváltó, újszerű tudássá formálódni a jelenkor emberei által.

2024. szeptember 8-án szeretettel hívjuk és várjuk látogatóinkat a Sóstói Múzeumfaluba, hiszen lesz itt számtalan érdekesség, mi szem-szájnak ingere. Nagyszerű főzőcsapatok érkeznek Szennából, Szentendréről, Iskéről, akik már hajnalban benépesítik a Múzeumfalu portáit, hogy megannyi ízletes hagyományos étellel várják a látogatókat.

A 10.00 órai kapunyitás után kóstolójegy ellenében ízlelhetik meg az érdeklődők a régi étkeket és szavazhatnak a fesztivál legízletesebb ételeire. Jöjjenek! Kóstoljanak és szavazzanak!

10.30 órakkor, az ünnepélyes megnyitó után fergeteges nótákkal érkezik hozzánk a Nyírség Tirpák Népzenei Együttes. 11.00 órakor a Nyíregyházi Tánctanoda „Mese, mese, meskete…” címmel táncot és mesét varázsol a színpadra, garantálva ezzel a család minden tagjának szórakozását! Ígéretünket megtartva egy napra elhozzuk látogatóinknak Kárpátalját! Megmutatjuk a salánki konyha hagyományos ízvilágát. „A ház lelke – a Kárpátaljai magyar konyha és gasztronómia” című előadás kapcsán pedig dr. Kész Barnabás és dr. Kész Margit salánki etnográfusok saját szülőhazájuk gasztrovilágába kalauzolják el az érdeklődőket. 12.00 órakor a színpadon a beregszászi Sodró Zenekar népzenei koncertjét hallgathatják az érdeklődők, azt követően 13.00 órakor pedig Simándi László élőszavas mesemondó a következő szavakkal hívja a hallgatóságot a faluközpontba: „…így vót, igaz vót, aki hitte bolond vót…”! 14.00 órai kezdettel a Kárpátalja Táncegyüttes mutatja be produkcióját, melyben Kárpátalja magyar tánchagyományai is megelevenednek majd. 15.00 órakor a zsűri döntése nyomán eredményhirdetést tartunk, amikor is kiderül mely csapat főzte a fesztiválunk legízletesebb ételeit. „Fűszerként” egész nap gazdagítják programunkat a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Népművészeti Egyesület alkotói. Az Árpád-kori falurészbe középkori ízeket és középkori lovagi fesztivált varázsol a Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat csapata. A programok végeztével a Sóstói Múzeumfalu 18.00 órakor zárja kapuit!

Térjenek be hozzánk, mert tudják a Sóstói Múzeumfaluban élmény a hagyomány!

Kedvezményes belépőjegyek:
Felnőtt: 2000 Ft,
Diák/nyugdíjas: 1000 Ft, 6 év alatt és 70 év felett a belépés ingyenes!
+1 db ajándék kóstolójegy 300 Ft értékben

https://muzeumfalu.hu

Lehet, hogy egy kép erről: szöveg

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Tipp

Időrendben

« December 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

Happy Wonderland, az ország egyetlen adventi vidámparkja

Happy Wonderland, az ország egyetlen adventi vidámparkja

More details
KRISTÁLY - Újcirkusz-mese a Millenáris Üvegcsarnokában

KRISTÁLY - Újcirkusz-mese a Millenáris Üvegcsarnokában

More details
Találkozás a Mikulással a Fővárosi Állat- és Növénykertben, 2025. december 6.

Találkozás a Mikulással a Fővárosi Állat- és Növénykertben, 2025. december 6.

More details
Adventi hétvégék a Millenárison, 2025. december 6. és 13.

Adventi hétvégék a Millenárison, 2025. december 6. és 13.

More details
Figyelem, felvétel! Élőzenés hiphop beatmaking & szövegíró workshop, 2025. december 7.

Figyelem, felvétel! Élőzenés hiphop beatmaking & szövegíró workshop, 2025. december 7.

More details
Ügetőszilveszter a Kincsem Parkban, 2025. december 31.

Ügetőszilveszter a Kincsem Parkban, 2025. december 31.

More details
Közösséget épít sporttal a globális kriptotőzsde 2025. december 12-én

Közösséget épít sporttal a globális kriptotőzsde 2025. december 12-én

More details
Budapest legnagyobb pop-up karácsonyi vására hazai kézműves termékekkel az Allee-ban

Budapest legnagyobb pop-up karácsonyi vására hazai kézműves termékekkel az Allee-ban

More details
VR farkasként robbant be a nemzetközi színtérre egy magyar előadó

VR farkasként robbant be a nemzetközi színtérre egy magyar előadó

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője