2026. január 7., szerda - Attila

Archívum

Nem elég egy évben egyszer megszeretgetni az ügyfeleket

1371

Október vége felé egyre több vállalkozó tervezi a karácsonyi ügyféllátogatásokat. Felmerül a kérdés: az ajándék mellett mit szeretnénk kommunikálni? Langmár Zsuzsa, a Langmár Kommunikáció vezetője hangsúlyozza: azzal nehéz kitűnni, ha egy évben egyszer küldünk egy bort a partnereinknek.

Langmár Zsuzsa szerint a céges kommunikációnak akkor van igazán értelme, ha folyamatos. A lényeg éppen az, hogy az ügyfelek érezzék: rendszeresen gondolnak rájuk, és valóban értékes kapcsolatot jelentenek a cég számára.„A vállalkozók közül máig sokan hiszik, hogy elég évente egyszer elismerni a legjobb vevőket, vagy küldeni egy karácsonyi üdvözlőlapot. Ez olyan, mintha kipipálnánk egy kötelező kört, de nincs mögötte valódi törődés és gondolat” – mondja a kommunikációs szakember.

A kukában landolhat a levelezőlap

Langmár Zsuzsa hangsúlyozza: sokan nem is gondolnak bele, hogy karácsonykor a cégek dolgozói raklapszámra kapják a hasonló köszöntéseket. Érthető, hogy a tizedik üdvözlőlapot már az „Igazán nem kellett volna!” felkiáltással dobják ki a kukába. A szakember szerint az sem lenne túlzás, ha akár negyedévente meglepnénk a legjobb ügyfeleinket valamilyen apró figyelmességgel.„A mi küldetésünk a kiváló cégeknek segíteni abban, hogy kimagasló legyen a kommunikációjuk. Nem elég jónak lenni, annak is kell látszani! Minden szektorban meg kell mutatni, hogy miért vagyunk jobb alternatíva, mint a versenytársaink. Sokkal jobb eldicsekedni az erősségeinkkel, mint a csődbe szerénykedni magunkat. Mi segítünk a cégeknek kiemelkedni a reklámzajból: 2008 óta 1300 cikket írtunk a témában, és 8 ingyenes tanulmány is letölthető a honlapunkról, amelyekből a vállalkozók fejleszthetik az üzleti kommunikációjukat a weben, hírlevélben vagy a közösségi médiában” – mondja.

Minden napra juthat egy jó alkalom

De mégis hogyan lehetne kitűnni a tömegből, hogy a karácsonyi üdvözlőlapunk ne a kukában landoljon? A szakember azt javasolja: találjunk más apropót a kapcsolatfelvételre! Szinte minden napra jut valamilyen világnap, ami egy adott szektor számára fontos, így érdemes lehet ezekhez kötni a kommunikációt. Akár a Halloween vagy a Black Friday is jó apropó lehet.Remek ötlet még az is, ha a cégünk alapítási évfordulóját, növekedését, sikereit osztjuk meg a partnereinkkel, és az ügyfeleinknek valamilyen meglepetéssel kedveskedünk. Jobb együtt örülni velük a közös sikereknek, mint egyedül gyönyörködni a statisztikákban. De éppen ilyen jó lehetőség az ajándékozásra a Valentin-nap, az anyák napja, vagy bármilyen alkalom, amikor a cégvezetőket nem ringatja unalomba a karácsonykor szokásos üdvözletdömping és boráradat. A lényeg, hogy merjünk kicsit mások lenni, különbözni az átlagtól.

A hősök köztünk élnek

„Szeretném, ha néhány vállalkozó a karácsonykor szokásos ügyféllátogatást előrehozná novemberre. Decemberben sok iparágban nincs megállás: egy cégvezetőnek gyakran egy órája sincs egy-egy partnerére. Kiemelhet az átlagból, ha az ajándékozási szezon előtt keressük fel az ügyfeleinket” – emeli ki a kommunikációs szakember.Langmár Zsuzsa szerint a lényeg, hogy őszintén tudjuk elismerni a partnereinket, akik cserébe azt érezhetik, valóban figyelünk rájuk. Az örömre pedig okot ad, hogy a Covid-járvány hónapjai után sok vállalkozásnak emberfeletti erőfeszítéssel sikerült talpra állnia.„Ilyenkor az üzenet akár az is lehet a partnereink felé, hogy »A hősök köztünk élnek!« Elismerhetjük a partnereinket ebben a helyzetben, hiszen 2020 óta a magyar vállalkozók hosszú küzdelmet folytatnak, hogy megtartsák a kollégáikat és sikereket érjenek el ebben a gyorsan változó környezetben” – zárja a szakember.

I Forrás: Langmár Kommunikáció

Rendezvény Világ

Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? Szeretné, hogy az Önök szolgáltatása is megjelenjen a Rendezvény Világ portálon? Segítünk! Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Tartalom galéria

Educatio Oktatási Szakkiállítás, 2026. január 8-10.

Educatio Oktatási Szakkiállítás, 2026. január 8-10.

More details
Otthon Start Expo, 2026. január 17.

Otthon Start Expo, 2026. január 17.

More details
Hivatalosan is megnyílt a Normafán a szánkó- és sífutópálya

Hivatalosan is megnyílt a Normafán a szánkó- és sífutópálya

More details
Friss kutatás: tízből négy magyar kipróbálná a Veganuárt

Friss kutatás: tízből négy magyar kipróbálná a Veganuárt

More details
Rekordévet zárt a magyar alapítású Festipay

Rekordévet zárt a magyar alapítású Festipay

More details
VI. Budapesti EgZootikus állatvásár és kiállítás, 2026. február 7.

VI. Budapesti EgZootikus állatvásár és kiállítás, 2026. február 7.

More details
IMAGINE Wedding Show, 2026. február 14.

IMAGINE Wedding Show, 2026. február 14.

More details
Central European Wedding Show,  2026. február 28. - március 1.

Central European Wedding Show, 2026. február 28. - március 1.

More details
Mesterséges intelligencia: buborék vagy megatrend? – 2026. január 27. (online)

Mesterséges intelligencia: buborék vagy megatrend? – 2026. január 27. (online)

More details
A Rendezvény Világ portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője